Videoseriál - Moderní trendy mužského světového volejbalu, IX. část: O činnosti v obraně

  • Videoseriály
  • Zobrazeno: 3181

„České družstvo dosáhlo na MS v Japonsku zcela nečekaně vysoké umístění ve hře v poli (2. místo za Japonskem s průměrem 5.81 zachycených míčů na set), což je dáno zřejmě následujícími okolnostmi:

  • Zvednutí herní morálky družstva
  • Realizace taktických záměrů
  • Velké množství blokem nadražených míčů a následné zpracování v poli

Naopak individuální techniku a osobní angažovanost při vybírání pokládám u českého týmu za velmi slabou..."

Pro začínající trenéry: odbití vrchem - 100 cvičení slovem i obrazem II

  • Video: metodika
  • Zobrazeno: 6837

Po několika příspěvcích z těch nejvyšších pater světového volejbalu a po nečekaně úspěšné anketě na Idnes (podle informací šéfa sportovní rubriky Idnes - Jaroslava Beránka téměř 5.000 přečtení) přidáváme něco pro volejbalovou základnu. Představíme v několika pokračováních přes stovku cvičení, která týkají postupu nácviku odbití vrchem od prvního kontaktu s míčem až po nejnáročnější typy nahrávky - nahrávačů. Vyjdeme z knihy Volejbal 1 (Haník, Lehnert 2004) a doplníme psaný text i obrazem v podobě videosekvencí. V základním textu doprovodíme pouze některá cvičení ukázkami. Pro naše stálé partnery, klienty, návštěvníky kempů, pro studenty FTK UP v Olomouci, frekventanty školení 2. třídy 2007 a pro všechny, kteří si objednají DVD - Přihrávka máme milé překvapení. V sekci "Zlatý fond metodiky" si budou moci stáhnout po přidělení příslušného přístupového kódu všech 100 cvičení v krátkých video-sekvenciích upravených pro web.

Videoseriál: Moderní trendy světového mužského volejbalu

  • Videoseriály
  • Zobrazeno: 3790

Ještě jednou se vracím k MS 2006 v Japonsku. Po seriálu „Deník reprezentačního trenéra“, který měl spíše subjektivní charakter, začneme nový miniseriál, jenž bude zaměřen na odborné poznatky z MS. Vše, co bych vám chtěl sdělit budu dokládat videoukázkami, které si budete moci stáhnout do svého počítače. Videoseriál: „Moderní trendy světového mužského volejbalu“ je upozorněním na DVD, které vydá u příležitosti proběhlého MS 2006 MeÚ ČVS ve spolupráci s VCM Brno v nejbližší době. DVD bude mít šest částí: Dnes začínáme první částí, která je nazvána „Co je TOP volejbal?“

Podkategorie