To snad ne !

  • Volejbal můj osud
  • Zobrazeno: 2937

londyn-tower-bridgeMinulý víkend proběhla poslední generálka na „Minivolejbal v barvách“ při ME 2011 v Karlových Varech. Jak známo, rádi bychom v Karlových Varech umožnili start cca 1.000 dětí jako doprovodného programu vlastního ME a minivolejbalisté, včetně trenérů se potom stanou diváky na zápasech naší volejbalové reprezentace v zápasech základní skupiny ME. Minivolejbal v barvách se stal jasným hitem roku 2011, ale pražský turnaj ještě překonal dva předcházející. Mělo to podle mého tři důvody: zaprvé tu byly již zkušenosti a podařilo se odstranit úvodní porodní bolesti, za druhé komplex hal pražské Slávie má ideální podmínky pro takovou akci: tři haly pod jednou střechou a za třetí (to by vlastně mělo být zaprvé) Dana Vaiglová je skutečný profík a její pracovní parta je skutečně skvěle secvičená.

Barevný festival v Karlových Varech

  • Minivolejbal
  • Zobrazeno: 1531

V Karlových Varech probíhá od soboty další turnaj Minivolejbalu v barvách. Zájem je opět veliký, tělocvičny se ani v lázeňském městě nedají nafouknout, atmosféru volejbalového festivalu si může vychutnat „pouze“ 175 družstev s trenérským doprovodem. Živé vysílání, podpora FIVB, to vše skýtá druhý díl Minivolejbalu v barvách. Karlovy Vary budou pořádat hlavní turnaj, který proběhne během zářijového mistrovství Evropy, pojďme se tedy podívat, jak probíhá generální zkouška.

Minivolejbal z jiné strany

  • Slávek Matěj
  • Zobrazeno: 3009

Píše se mi to velmi těžce, ale Nymburk vidím trochu jinak než Aleš a Zdeněk Haník a možná i někteří jiní. Nechci v žádném případě znevažovat práci VA, všichni určitě udělali maximum v rámci svých momentálních možností a všem patří maximální uznání za snahu a hlavně za to, že do Nymburka dostali tak velkou masu dětí, trenérů a rodičů. Tím ovšem pro mne klady bohužel končí. Nechci se příliš vracet k organizaci, tu si musí všichni organizátoři podrobně rozebrat sami. Těch přehmatů bylo opravdu hodně (doufám, že se jim v dalších turnajích vyhnou) a všechny vyplývaly podle mne z podcenění detailní přípravy a hlavně týmové práce. Takto monstrózní podnik lze kvalitně zorganizovat pouze v týmu s přesně rozdělenými kompetencemi. Co mi však hlavně „leží v žaludku“ je pro mne nepochopitelný chaos v pravidlech, který považuji za hřích nejtěžší už jen proto, že vím, jak bolestně jejich základní návrh vznikal a doufal jsem, že právě tento turnaj prověří jejich validitu. Těžko však hodnotit něco, co není dodržováno (přestože dáno) v podstatě nikým. Díky špatným instrukcím se vlastně hrálo podle několika různých předpisů a korunu všemu nasadili rozhodčí, kteří pravidla neznali mnohdy ani v základních rysech, natož aby je po týmech vyžadovali. Přesto jsem si nějaké závěry udělal a ty hlavně chci prezentovat. Vezmu to pěkně po řadě a od podlahy.

Bezbagrový minivolejbal není diskvalifikace bagru …

  • Volejbal můj osud
  • Zobrazeno: 2963

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Počet přihlášených družstev daleko přesahující stovku za 10 dní od vyhlášení a celkový počet 500 lidí (včetně trenérů), kteří poprvé v historii zrealizují „barevný minivolejbal“ 27. a 28. prosince v Nymburce by bylo dobrým sdělením, kdyby … kdybychom na další uchazeče měli kapacitu. Avizovali jsme očekávání přes tisíc dětí na ME 2011 v září v Karlových Varech při minivolejbalu v barvách, což zároveň znamená přes tisíc diváků (minivolejbalistů) na zápasech české reprezentace.  Zdá se, že tento slib nebude tak těžké splnit, ale pro prosincový Nymburk jsme při konstatování zmíněných počtů, museli zatáhnout ruční brzdu. Rádi bychom zkusili, co to udělá, když připustíme přihlašování dalších družstev, je to lákavé … leč ohrozili bychom pravděpodobně prožitek většiny aktéru a organizátorům způsobili značné těžkosti, kdybychom se upjali na účastnický rekord. Z toho důvodu museli organizátoři konstatovat STOP pro nymburský turnaj s tím, že šanci přihlásit se mají již jednotlivými KVS nominovaná družstva. To pouze na orámování hlavnímu tématu mého článku a tím je „BAGR“... (Foto: David Pankiv)

Minivolejbal Drásov 2010

  • Minivolejbal
  • Zobrazeno: 1886
V sobotu 12.6.2010 se bude konat již tradiční turnaj v Minivolejbalu Drásov 2010. Turnaje se mohou účastnit družstva jakéhokoli sportovního klubu, oddílu nebo školy bez územního omezení a jakéhokoli požadavku na registraci.
Turnaj je určen pro holky a kluky ročníku 1997 a mladší. V případě startu školního družstva, které se neúčastnilo žádné soutěže, je povolena věková hranice 7. třída.
Startovat bude jedna kategorie, tzn. všechny ročníky, chlapci, děvčata i smíšená družstva dohromady.
Systém turnaje bude zvolen podle počtu přihlášených družstev tak, aby všechny družstva odehrála maximum zápasů.  Bude se hrát na šesti hřištích.

Datum konání:     sobota 12.6.2010
Prezentace:     v den konání do 8:30
Místo konání:     Drásov, venkovní antukové kurty za sokolovnou
Vklad do turnaje:    100 Kč za družstvo
Vedoucí turnaje:    Robert Urbánek, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel.: +420 602 593 411
Termín přihlášek:    do 4.6.2009