Junioři se odrazili ode dna, ale na hladině evropského volejbalu se nevynořili!

  • Published in Luboš Bednář
  • Hits: 1324

Kvalda_22V záplavě televizní hokejovo-fotbalové monokultury se do repertoáru české veřejnoprávní televize neprobil zápas č. 6 a č. 7 semifinálové maratónské války mezi Duklou Liberec a Ostravou. Škoda, oba pětisetové duely přinesly řadu příběhů a zápletek, které v hokejovém rytmu na 4 vítězné zápasy měly i charakter odvety za minulou sezónu. Nakonec se radovala Dukla Liberec a ve finále si zahraje také na 4 vítězné zápasy s Českými Budějovicemi. V semifinálových sériích žen se projevila letošní výrazná volejbalová  převaha Olympu Praha nad KP Brno. O postupu Prostějova přes Olomouc se nedá pochybovat. Kvalifkace našich volejbalových juniorů na MEJ prošla bez povšimnutí jistého deníku, který má ve svém titulku název sport

.Morvek O medializaci turnaje ve Žďáru nad Sázavou se postaral netový svět webových stránek cvf a přenosy na www.tvcom.cz . Naši junioři se v prvních dvou zápasech skupiny odrazili ode dna volejbalové juniorské Evropy a porazili Rumunsko a Estonsko! Očekávaný klíčový duel č. 3 se Slovinskem hraný v pátek náš tým nezvládl a v následujících dvou zápasech proti favorizovaným týmům Španělska a Francie vzdoroval, ale na postup ze skupiny do dalších kvalifikačních bojů to nestačilo. Podrobnější analýzu naší hry ponechejme RT našeho družstva a trenéru Petru Judovi. Dokonalou individuální práci předvedl Milan Fortuník jako komentátor, redaktor a glosátor všech zápasů naší skupiny. U našich západních sousedů už mají za sebou finálové duely německé bundesligy žen a stejně jako minulý rok se radoval SSC Schwerin po dvou vítězstvích 3 - 2 nad DSC Dresden! Dnešní večer také finišuje pátým zápasem finálová série italské série A1 žen a naše dvojice HA + HA v barvách Yamamay Arsizio má výhodu domácího prostředí proti letošnímu účastníkovi F4 CHL Villa Cortese.

Pro příznivce historie připomínám datum 21. března 1942, kdy se neprostřílel z obklíčení německých gestapáků poslední ze Tří králů (Josef Balabán, Josef Mašín) štábní kapitán Václav Morávek, přezdívka "Pobožný pistolník".

V Liberci dne 15. 4. 2012