Směr Brno, ale Plzeň osvobodil Patton ...

  • Luboš Bednář
  • Zobrazeno: 2650

Minulý týden přinesl definitivu pro evropské juniorské týmy v boji o světové juniorské šampionáty. Naši junioři pod vedením Petra Judy se pokoušeli v Srbsku o volejbalový zázrak, ale kvalita soupeřů byla nad jejich síly. Bilance 2 vítězství (Chorvatsko, Slovensko) a 3 porážky (Srbsko, Španělsko, Finsko) Naše juniorky mají své jisté a tady je výčet dalších 19 týmů, které zamíří na konci června 2013 do jihomoravské metropole. Alžírsko, Brazílie, Bulharsko, Čína, Kolumbie, Dominikánská republika, Egypt, Itálie, Japonsko, Mexico, Nigérie, Peru, Portoriko, Rusko, Srbsko, Tajwan, Tajsko, Turecko a USA. Pokud jsem správně nastudoval stránky FIVB odehrají týmy ve 4 skupinách po 5 týmech systémem každý s každým základní skupiny. Týmy na posledních místech si zahrají ve skupině o 17. - 20. místo. Další týmy čekají play-off duely v pořadí osmifinále, čtvrtfinále, semifinále a zápasy o celkové umístění. Z výčtu týmů favorizuji evropské - Turecko, Itálii a Srbsko.

Ostravští amatéři proti profesionálům z Dukly a Jihostroje

  • Luboš Bednář
  • Zobrazeno: 2059

Michalovič Trochu mi to připomíná příběh z kasserinského průsmyku v únoru 1943. Namyšlení US boys z amerického II. sboru pod vedením generála Fredendalla dostali za uši,  znáte tu scénku z prvního dílu filmu Patton, kdy po výprasku od Rommela  příjíždí borec s kolty, aby vše napravil. Historici označili tuto bitvu jakou souboj německých profesionálů proti americkým amatérům. Logika věci velí, že vyhraje ten, kdo je lépe vycvičen, kdo využije moment překvapení, kdo je dokonale takticky připraven, umí  mprovizovat… a MÁ VYŠŠÍ BOJOVOU MORÁLKU!  V soubojích Dukly a Jihostroje s ostravskými volejbalisty platilo zdánlivě obrácené pořadí, zvítězili “amatéři” proti profesionálům. To je správné konstatování z hlediska počtu profesionálních smluv u týmu Ostravy a jejich soupeřů!

Judův trojúhelník

  • Luboš Bednář
  • Zobrazeno: 2477

JudaVážení čtenáři, nejedná se o blokařský prvek pojmenovaný po Petru  Judovi, kteří jsme  si mohli ve čtvrtek při semináři pro certifikované trenéry vyslechnout v Nymburce od Jirky Zacha. Přesto se základní body dají využít pro následující řádky. Výběr Petra Judy čeká druhá přímá juniorská konfrontace se soupeři a to v kvalifikaci o
postup na Mistrovství světa juniorů. Hráči ročníků narození 1993/94 a mladší se minulý rok na jaře pokoušeli zvládnout první část kvalifikace o postup na ME juniorů. Domácí prostředí ve Žďáru nad Sázavou přesto neznamenalo postup do další fáze bojů o ME a čtvrté místo ve skupině za týmy Francie, Španělska a Slovinska znamenalo definitivní konec v boji o juniorskou Evropu.

Haník versus Haník

  • Luboš Bednář
  • Zobrazeno: 2954

Česká televize po hokejovo-fotbalové monokultuře nasadila volejbalový týden, stojí za zamyšlenou, jestli neplánovat finálové zápasy  play-offů české volejbalové  extraligy mužů a žen vždy po skončení eventuálního sedmého zápasu play -off extraligy hokejistů. Vzhledem k české tradici play-off u mužů  postupně natlačené na 4 vítězná utkání (hokej) cesta zřejmě nevede k ultimativnímu vítěznému utkání dle vzoru Itálie. Před 14 dny jsem volal Zdeňkovi Haníkovi st. ohledně možnosti s ním promluvit popřípadě shlédnout pátý zápas semifinálové  série Dukla vs Ostrava v Liberci -  v pátek 12. dubna. ZH zvolil taktiku hodnou Waltera Modela s informací  ohledně dohody se ZH mladším, že nenavštěvuje zápasy Ostravy!

Ticháček, Štokr, Kryštof, Eliáš...

  • Luboš Bednář
  • Zobrazeno: 1504

Příliš mnoho volejbalových cílů nabízí tyto dny. Potěšila informace, že Lukáš Ticháček dovedl svůj polský klub Rzeszowa k obhajobě polského titulu a připsal si na své konto devátý mistrovský pás v České republice, Německu a Polsku! Honza Štokr v italské sérii A 1 čeká na finálový duel o vše s Piacenzou, která přes výhodu vedení 1 - 0 na zápasy pro Maceratu vyhrála následující 3 duely v semifinále  a postoupila do finále proti Trentinu! A Martin Kryšfof má za sebou nedělní první  vítězný domácí finálový  duel s Vfb Friedrichshafen v Max Schmeling Halle v Berlíně. Vedení 1 - 0 na zápasy. Zápas č. 2 je na pořadu až 28. dubna! Do toho všeho nevolejbalový chaos na maratónu v Bostonu, troubové, kteří si pletou Čečence s Čechy a den v Bostonu, kdy si us obyvatelé mohli osahat jak asi vypadalo stanné právo v Protektorátu B und M od 27. září 1941, to k nám dorazil RH a repete jsme si dali po jeho likvidaci do 3. července 1942.