Polsko na kadetském trůnu

  • Luboš Bednář
  • Zobrazeno: 1966

Nabitý volejbalový týden měl několik nejzajímavějšíchmomentů jak na českém volejbalovém nebi tak i na zahraničním. Dvojice DavidKonečný a Kamil Baránek si zabukovala vítězství ve francouzskémvolejbalovémpoháru v dresu Tours! Volejbalisté Příbrami a ČZU si vyzkoušeli hokejový model na 7 zápasů a než si stačili svěřenci trenéra Petra Broma užít postupu zečtvrtfinále, mají na svém kontě už dvě porážky v semifinále extraligy.Liberec si uchovává tradici posledních tří ročníků a v souboji s Ostravoua na domácí palubovce zaváhal v prvním zápase. Pondělní velikonoční večer vyšperkovala značka Q.T. a naše kadetské volejbalové naděje měly za sebou už úvodní sérii tří zápasů na MEK v černohorském městečku Bar.

První olympijské televizní dělo

  • Luboš Bednář
  • Zobrazeno: 1480

ohLetní olympijské hry v roce 1936 v Berlíně přinesly také první live televizní vysílání. Na obrázku z olympijského stadionu v Berlíně vidíte kameru typu Ikonoskop vyvinutou firmou Telefunken hlavním inženýrem Emilem Mechauem.  Obrovská TV kamera dostala přezdívku „ olympijské dělo“ , ohnisková vzdálenost byla 150 centimetrů, vyměnitelné objektivy, největší v průměru 45 centimetrů s váhou 50 kilogramů, se kterým si museli poradit dva technici.  Kamera byla dlouhá 2, 2 metru, objektiv dodala firma Leitz.  Obraz měl rozlišení 180 řádků a byl přenášen spolu se zvukem do 27 objektů v Berlíně, kde mohlo live sledovat přenosy až 150 000 diváků.  Pro nerealizované  LOH 1940 v Helsinkách už připravil EM novou kameru s 375 řádky. Emil Mechau představil na Světové výstavě v Paříži v roce 1937 první model videotelefonu! Za televizním dělem je na obrázku další významná osobnost, kameraman Walter Bruch.

Nahrávačka Denise Hanke – osobnost Ligy mistryň

  • Luboš Bednář
  • Zobrazeno: 1531

Hanke Denise1Čtyři hrací kola Ligy mistrů a mistryň přinesla výborné zápasy a také zajímavé individuální výkony. Nabízím situaci ze zápasu 4. Kola ligy mistryň mezi německým mistrem SCC Schwerin a italským týmem Robur Tiboni Urbino. Pokud chcete zkontrolovat umění  levoruké  německé nahrávačky a jejího týmu je tento zápas  v nabídce na www.laola1tv . Ve druhém setu se odehrálo 7 rotací! Za stavu 12 – 6 sehrála německá nahrávačka Denise Hanke úspěšnou dlouhou jednonožku se slovenskou blokařkou Lucií Hatinovou. Hra pokračovala – nepokračovala jejím smečovaným servisem !